Ikke uventet er det Erik Ringnes fra Stange som foreslås til å ha toppvervet og dermed også være fylkespartiets fylkesordførerkandidat.

«Det har ikke vært noen enkel oppgave å sette opp dette forslaget til valgliste, for vi har mange gode kandidater å ta av til topplasseringene» skriver nominasjonskomitéens leder Terje Rønning i en pressemelding.

«Lista skal ha en god blanding av kvinner og menn, by og distrikt, men også en balanse mellom tidligere Oppland og Hedmark», skriver han videre.

Ingjerd Thon Hagaseth (50) fra  Etnedal foreslås som nummer to på lista.

Deretter følger Roger Granum (59) fra Lillehammer og Gard Løken Frøvoll (24) fra Sør-Odal som nummer tre og fire.

Erik Ringnes forteller til HA at han er fornøyd med å bli innstilt, men at han vil avvente med å slippe jubelen løs til etter selve nominasjonsmøte.

- Så respekt for nominasjonsmøtet må jeg selvsagt ha, men det er klart at jeg er glad for innstillingen når jeg har stilt meg selv disponibel for paritet, sier Ringnes.

Nominasjonsmøtet finner forøvrig sted i Hamar førstkommende lørdag, 8. september.

Resten av lista til nominasjonskomiteen er som følger:

5. Christin Guldahl Madsen Gjøvik

6. Stig Vaagan Hamar

7. Mirjam Engelsjord Stange

8. Shahid Umar Nasir Søndre Land

9. Celina Christoffersen Hamar (Unge Venstre)

10. Hilde Sørli Eidskog

11. Pål Aasmundrud Gjøvik

12. Hege Nilsen Aamot

13. Kristian Botten Pedersen Åsnes

14. Hilde Tveiten Døvre Nord-Aurdal

15. Eirik D. Aspaas Østre Toten (Unge Venstre)

16. Eli Sophie Granum Lillehammer (Unge Venstre)

17. Olav Olstad Gausdal

18. Toril Østvang Tolga

19. Sjur Skjævesland Hamar

20. Hanne Sofie Holmen Ringsaker

21. Terje Kongsrud Lillehammer

22. Inger Noer Kongsvinger

23. Per Ove Leistad Våler

24. Ragnhild Jakobsson Gjøvik

25. Nils Christian Steig Sør-Fron

26. Benedicte Røvik Hamar

27. Ola Eggset Alvdal

28. Liv Stormorken Ringebu

29. Sverre Oskar Øverby Stor-Elvdal

30. Grete Singstad Paulsen Gran

31. Morten Andersen Ringsaker

32. Arne Christian Stryken Lillehammer

33. Silje Hafslund Løten

34. Øyvind Houge Gausdal

35. Kristin Haugen Kongsvinger

36. Asle Gladhaug Gjøvik

37. Wenche J. Dragon Lund Lillehammer

38. Geir Rune Nyhus Østre Toten

39. Liv Maren Mæhre Vold Tynset

40. Kåre Aaneby Elverum

41. Tilia Dagny C. Hovi Nord-Aurdal

42. Jakob Trøan Tolga

43. Oda Frøisland Lillehammer

44. Nils P Hagen Tynset

45. Margrethe Krogsrud Stange

46. Alf Tunheim Gjøvik

47. Gunn Elisabeth Norstrøm Elverum

48. Sæbjørn Forberg Skjåk

49. Elin Engerbakk Trysil

50. Jo-Terje S. Høyesveen Gjøvik

51. Helle Hundevadt Dovre

52. Lars Freng Ringsaker

53. Morten Wenstad Våler

54. Bjørg Synnøve Lien Lillehammer

55. Eivind Snorre Brenna Vestre Slidre

Kommentarfeltet er stengt mellom 22:00 og 08:00