Kjerstin Lundgård fra Ringsaker er satt opp på andreplass på nominasjonskomiteens forslag til liste.

Den felles nominasjonskomiteen i Hedmark og Oppland har i høst ferdigstilt sitt forslag til felles valgliste for fylkestingsvalget 2019. Etter innledende nominasjonsmøter i hvert fylkesparti, har felleskomiteen gjennom flere møter kommer fram til en liste der alle regioner i de to fylkene er representert.

 NYBROTTSARBEID

-Det er første gang Arbeiderpartiet går til valg med en slik felles liste for fylkene våre, og dermed har også nominasjonsprosessen vært preget av nybrottsarbeid, sier komiteleder Ingvar Midthun i en pressemelding.

–Årets nominasjonsarbeid har handlet om hvordan vi tar vare på partiets rolle som tradisjonsbærere og toneangivende politisk kraft i vår landsdel, og det handler om hvordan vi sammen skal fornye og utvikle mange våre lokalsamfunn i Oppland og Hedmark, sier Midthun og fortsetter slik:

 GEOGRAFISKE HENSYN

-Nominasjonsprosessen i Innlandet har vært en formidabel oppgave, som også har krevd betydelig evne til samarbeid og samspill over kommune- og regiongrenser. I enda større grad enn før har Arbeiderpartiet sett på helheten i vårt nye og store fylke. Vi har i mindre grad enn før fokusert på enkeltkommuner, og i større grad tatt hensyn til regioner og større områder når geografiske hensyn er vurdert.

Nominasjonsmøtet finner sted 24. november. 

 HER ER FORSLAGET TIL LIST


1 Even Aleksander Hagen

Lillehammer

1988

2 Kjerstin Lundgård

Ringsaker

1985

3 Thomas Breen

Folldal

1972

4 Anne-Marte Kolbjørnshus

Nordre Land

1987

5 Hans Kristian Enge

Lillehammer

1981

6 Turid Backe-Viken

Trysil

1969

7 Sjur Strand

Kongsvinger

1952

8 Anne Elisabeth Thoresen

Vestre Toten

1964

9 Thor Arne Hauge

Gjøvik

1961

10 Reidun Andrea Rønning

Tynset

2000

11 Per-Gunnar Sveen

Elverum

1965

12 Inger Torun Klosbøle

Nord-Aurdal

1963

13 Ivar Vistekleiven

Vågå

1972

14 Mona Cicilie Stormoen

Hamar

1966

15 Even Eriksen

Trysil

1995

16 Ingrid Tønseth Myhr

Vestre Toten

1999

17 Erik S. Winther

Ringebu

1942

18 Gunn Randi Fjæstad

Stange

1958

19 Bjørn Jarle Røberg-Larsen

Elverum

1973

20 Anne Sletten

Nord-Fron

1979

21 Tom Svellet 10 stemmer

Østre Toten

1957

21 Håkon Noren 3 stemmer

Lesja

1995

22 Irèn Carlstrøm

Kongsvinger

1967

23 Thomas Langeland Jørgensen

Hamar

1981

24 Ragne Victoria Kolaas Stauri

Lillehammer

1989

25 Håkon Noren

Lesja

1995

26 Trine Lise Stårvik

Stange

1988

27 Kai Adsen

Eidskog

1968

28 Anne-Lise Marstein

Lom

1962

29 Magne Damslora

Sør-Aurdal

1954

30 May-Liss Sæterdalen

Våler

1962

31 Håvard Sagbakken Saanum

Tolga

1995

32 Khrystyna Solomchak

Gjøvik

1989

33 Martin Været

Sør-Fron

1998

34 Shahnaz Khani

Ringsaker

1964

35 John Magne Pedersen Tangen

Løten

1992

36 Reidun Ramse Sørensen

Gran

1952

37 Roar Steinslien

Gausdal

1966

38 Linda Otnes Henriksen

Stor-Elvdal

1979

39 Magnus Stenseth

Elverum

1993

40 Ingrid Marie Vaag Endrerud

Gjøvik

1993

41 Bjug Ringstad

Gjøvik

1945

42 Lise Selnes

Nord-Odal

1976

43 Hassan Ali Abdirasaaq

Stange

1963

44 Ragnhild Sundheim

Vestre Slidre

1969

45 Håkon Hermansson

Nord-Fron

1982

46 Elin Mikaelsen

Hamar

1968

47 Frank Bjørneseth

Åsnes

1961

48 Julie Holtesmo

Sør-Fron

1993

49 Morten Randen

Nord-Fron

1955

50 Bente Irene Aaland

Elverum

1956

51 Yngve Haugstveit

Hamar

1944

52 Bente Lindahl

Sør-Aurdal

1977

53 Øyvind Frich

Dovre

1967

54 Aud Marie Bryn

Kongsvinger

1964

55 Svein Borkhus

Alvdal

1955

56 Birgit Finstad

Østre Toten

1966

57 Vemund Viken

Gran

1996

58 Tone Lise Kvernlien

Gjøvik

1979

59 Willy Kroken

Ringsaker

1960

Kommentarfeltet er stengt mellom 22:00 og 08:00